reede, 11. november 2011

Toidublogijate parimad palad nüüd raamatus - "Kulinaarsete kroonikute kokaraamat"

Kes Eesti toidublogisid süstemaatiliselt külastab, on tõenäoliselt juba sahinaid uue kokaraamatu teemal lugenud-kuulnud. Kohe-kohe on ilmumas raamat pealkirjaga "Kulinaarsete kroonikute kokaraamat", mille autoriteks 10 hästituntud Eesti toidublogijat.

Toidublogijate raamatu idee tuli kirjastuselt Pegasus ning raamatu koostajaks ja ühtlasi vahelüliks kirjastuse ja blogijate vahel sai Tuuli. Kerge see Tuuli jaoks kindlasti polnud - autoreid oli kümme, igaüks erinev isiksus ning lisaks ühe osapoolena kirjastus oma huvidega. Välja sai vahetatud mitmeid retsepte, kuna liiga sarnaseid toite polnud mõtet raamatusse teineteise kõrvale panna. Blogijad on viisakas rahvas, mistõttu kokkuleppele saime omavahel väga kenasti. Aga loomulikult tekitas raamatu pealkiri väga palju arvamusi ja erinevaid assotsiatsioone ning eks lõpuks jääb pealkirjaks ikka mingi kompromisslahendus. Pealkirjast olulisem on siiski raamatu sisu.

Niisiis, 10 kulinaarset kroonikut on:

Mari-Liis blogist Siit nurgast ja sealt nurgast
Tuuli blogist Ise tehtud. Hästi tehtud.
Liina blogist Aglio e olio
Piret blogist Puhas rõõm
Juta blogist What a wonderful world!
Ülle blogist Tiramisust ja Fata Morganast
Marju blogist Tassike elu topelt koorega
Elis blogist Elis köögis
Priit blogist Profa köögipool
ja mina


Iga blogija pakkus välja ühe retsepti kaheksasse erinevasse kategooriasse - seega kokku 80 toitu, mida toidublogijad peavad oma lemmikuteks. Raamatust leiab häid suppe, maitsvaid kooke ning isegi perekonna reliikviaid, mida blogijate peres on tehtud põlvest põlve. Samuti lihtsat ja kiiret argipäeva õhtuks kui midagi erilisemat ja aeganõudvamat pidulauale. Lisaks eksootilisi retsepte, mis toodud enamasti reisidelt. Loomulikult on kõik raamatusse jõudnud toidud varustatud fotodega; pildid ikka blogijate poolt klõpistud.

Raamatus saab tutvust teha ka blogijate endiga - selge see, et meid kõiki ühendab kirg hea toidu vastu. Aga teada saab ka, mis meid blogi kirjutama ajendab, kust ammutame ideid ja inspiratsiooni, samuti jagame oma kööginippe ja naljakaid seiku mõnest äpardusest köögis.

Kuni veel raamatut poelettidel pole, saab Marju kokkupandud klipis sellega tutvust teha.Keda aga raamat tõsisemalt huvitama hakkas, siis raamatu esitlus toimub 8. detsembril kell 17.00 Viru keskuse Rahva raamatus. Kohal nii asjaosalised ise kui ka head ja paremat maitsmiseks.

Kes aga detsembrini oodata ei kannata, siis raamatut saab juba ette tellida siit.

1 kommentaar: