Nendest roogadest valmistas minu jaoks kõige suurema maitseüllatuse röstitud aedviljadest püreesupp punaste läätsedega. Retseptis oli lisandina mainitud ka pruunistatud täissuitsuvorst, kui mulle tundus see üleliigsena. Olen küll samasuguseid küpsetatud suitsuvorstirattaid pakkunud lisandiks risoto juurde (ise eelistan lihata varianti).
Soovitan tõesti seda suppi proovida - röstitud aedviljadest intensiivse maitse saanud püreesupp koos kergelt krõmpsuvate läätsedega on midagi väga erilist! Kindlasti jagan edaspidi veel nii mõnegi retsepti, mida kaasaegse eesti köögi tunnis valmistasime.
Röstitud aedviljad mulisevad puljongis
Läätsed keevad
Vaja läheb (3-le):
1 baklažaan
2 sibulat (koorimata)
1- 2 punast paprikat
3 tomatit
4 küüslauguküünt (koorimata)
oliiviõli
värsket basiilikut
värsket oreganot
soola
jahvatatud valget pipart
1 liiter kanapuljongit (sobib ka mahe kanapuljongikuubik)
1 dl punaseid läätsi
parmesani
purustatud musta pipart
Esmalt rösti ahjus aedviljad - lõika baklažaan pooleks, tee naha sisse kahvliga augud, aseta lõikepind alaspidi küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile. Lõika paprika pooleks, eemalda seemnetega südamik ning pane samuti lõikepind alaspidi ahjuplaadile. Poolita koorega sibulad - lisa ahjuplaadile. Küüslauguküüned pane ahjuplaadile ilma tükeldamata ja koort eemaldamata. Rösti 190-kraadises ahjus ca 20 minutit. Lõika tomatid pooleks ning aseta 20 minuti möödudes ka need ahjuplaadile; rösti kõiki koos ca 20-30 minutit. Küpsetatud aedviljad jahuta käesoojaks ning eemalda kõigilt nahk või koored. Tükelda köögiviljad (tükelduse suurus ja kuju pole oluline, kuna lõpuks tuleb supp püreestada).
Laia põhjaga potis või haudepannil küpseta oliiviõlis ca 5 min röstitud ja tükeldatud aedvilju, lisa ka lõigutud basiilik ja oregano. Kalla ca 750 ml puljongit aedviljadele ning keeda tasasel tulel ca 15 minutit. Maitsesta soola ja pipraga. Püreesta supp blenderis või saumikseriga. Enne serveerimist võib supile sisse segada veel veidi riivitud parmesani.
Supi keemise ajal keeda läätsed al dente. Selleks kalla potti ca 250 ml puljongit, lase keema tõusta ning lisa väike punt oraganot ja eelnevalt pestud läätsed. Keeda umbes 5-7 minutit - läätsed võivad kergelt avanema hakata, kuid ei tohi mingil juhul laguneda, värvi kaotada ega püreestuda. Kurna vähene puljong. Puljongis kergelt keedetud punased läätsed on nii maitsvaid, et neid võib ka lihtsalt paljalt süüa :)
Tõsta kausi keskele läätsed ning kalla nende ümber püreesupp. Nirista peale veidi külmpressitud oliiviõli ja purustatud musta pipart. Naudi.
Proovisime täna järgi, väga maitsev supp sai tõepoolest. Praadisime suitsuvorsti viilud ka juurde, karnivoorid nagu me oleme :)
VastaKustutaKärt - rõõm kuulda, et maitses. Meil oli eile samuti see supp menüüs; juba ei-tea-mitmendat korda :)
VastaKustutaMa teen sarnast suppi juba teist-kolmandat aastat :) Imemaitsev. Soovitan ka kidney ubadega proovida, kellele tshilli meeldib, võib ka seda lisada.
VastaKustutaAga kiireks ajaks on imehea, kui on suvel purki pandud letshot, mida siis supina kasutada. Samamoodi koos läätsedega. Meie pere kiirsupp on selline igatahes.
Parimat!
S.
Supersupp! Ma lisasin omalt poolt ka veel kana, sest kanapuljongi sain eelneval päeval küpsetatud ahjukanast ja siis praadisin kanatükikesi ka veel supile lisaks ja sobis hästi! Ja olen ka täiesti kindel, et ilma igasuguse lihata on ka see supp imehea! Tänud retsepti jagamast!
VastaKustutaAnn
Rõõm kuulda, et maitses, Ann. Tegin ka seda suppi hiljuti.
Kustuta